Ploty

Ploty z gabionů dodají okolí nádech moderny při použití tradičních materiálů. Ploty se staví v tloušťkách od 30 cm do 50 cm. Pohledové strany mohou být vyskládány pohledových kamenem, nebo jen zasypány.

Opěrné zdi

Gabionové zdi se používají jako opěrné zdi. Využití najdou jak při zpevňování svahů u mostních konstrukcí, tak i vyrovnávání Vašeho pozemku RD.

Protihlukové stěny

Gabionové zdi jsou vhodným funkčním řešením pro odhlučnění pozemku od komunikace, nebo trati. Díky použití přírodních materiálu jsou mu nakloněny s správy CHKO.

Dekorace

Gabiony se prosazují i v zahradní architektuře. Při použití treláže v kombinaci s keři či stromy lze využít gabiony jako živé ploty, nosnou konstrukci popínavých rostlin apod.

Fasády a obklady stěn

Vzhledem ke svým výborným designovým možnostem jsou gabionové obklady vhodným, luxusním a stále poměrně netradičním řešením obkladu například soklu domu, nebo celé fasády; obklad starých betonových zdí, zídek a atd. Gabiony jsou vhodné díky použití čistých přírodním materiálů jak do moderní architektury, tak vzhledem k použití tradičních materiálů i pro rekonstrukce k tradičním venkovským stavením. Velkou výhodou je naprostá bezúdržbovost, tudíž nulové náklady na údržbu fasády.

Jak vybrat obklad na gabion?

Pro obklad gabionu je možné použít takřka jakýkoliv kámen. Gabionovou síť je možné vyplnit i jiným materiálem - např. cihly, nebo dřevo. Tyto typy obkladů ovšem nejsou tak stálé jako kámen, proto jej doporučujeme pro zachování dlouhé životnosti celé stavby.